تهران، افسریه - تلفن : 33650017  -  33650016

طراحی لوگو

طراحی لوگو Logo design

هر سازمان و یا شرکتی دارای یک شخصیت خاص می­باشد که این شخصیت وابستگی ویژه­ ای به تطابق اجتماعی انسانها دارد ، لوگو یک محصول و یا شرکت در واقع نمادی از شخصیت و نشانی از تولید و محصول آن شرکت می­باشد .

 

تاریخچه لوگو


میتوان گفت تاریخچه طراحی لوگو به بسیار قبل برمیگردد ، به هزاران سال قبل از میلاد حضرت مسیح که مهر استوانه ای ابداع شد و حدود 600 سال قبل از میلاد که سکه ابداع شد . در هر مهر و سکه طرحی وجود داشت متناسب با فرهنگ هر ملت ، این علم علم تایپوگرافی بود که به مرور زمان در مکان های مختلفی استفاده شد .

با توسعه تایپوگرافی انقلاب بزرگی در زمینه تبلیغات صورت گرفت ، کادر هایی که در کتاب ها به وجود آمد و طرح های زیبا روی جلد ، نوشتن نام به صورت های مختلف و... نشان دهنده پیشرفت علم گرافیک بود . با گذر زمان این علم گسترده شد و لوگو در تبلیغات جای مهمی پیدا کرد و همه به این نتسجه رسیدند که نیازمند یک لوگو هستند تا نشانه ای از کار و نام آنها باشد ، اوایل در  طراحی لوگو ها از نام بهره بیشتری برده میشد و لوگو شلوغ بود تا این که با طراحی لوگو مدرنیسم همه پی بردند که هرچه لوگو ساده تر باشد درک بهتری از آن میتوان داشت , تاثیر بیشتری بر روی مخاطب دارد، به گونه ای که مخاطب بدون هیچ گونه توضیحات متوجه لوگو شود .

 

تفاوت لوگو و آرم

 

اکثر مردم فکر میکنند که لوگو و آرم  یکی هستند و فقط تفاوت در اسم دارند ولی این گونه نیست . آرم ، همانگونه که از اسمش مشخص است ، یعنی یک نماد و پیداست که در نماد خبری از نوسته نیست ولی در لوگو هیچ محدودیتی برای طراح وجود ندارد و دست طراح بسیار باز تر است نسبت به آرم .

 

اهمیت رنگ ها در طراحی لوگو

 

  رنگ ها معرف های مهمی درباره یک کمپانی و یک شرکت هستند، که لوگو اصلی ترین قسمت در معرفی است، پس رنگ لوگو باید با دقت بالایی انتخاب شود زیرا پایه رنگبندی تمام جزئیات آن شرکت است . در قسمت پایین توضیحات برخی از زنگ ها آمده است .

قرمز: بسیار شاد، پر انژی، پر قدرت

نارنجی: بسیار صمیمی و دوستانه، خلاق، همیشه تازه

زرد: مبتکرانه، آفتاب، خوشبینانه

سبز: طبیعی و ارگانیک، رشد و نموند، بانظم و ترتیب

آبی: آرام و با آرامش، حرفه ای و قوی، قابل اعتماد  

بنفش: پر هیجان، دانش و دانایی، روحانیت

سیاه: قدرت فوق العاده، شیک و باکلاس، اطمینان بخش

سفید: ساده و بی ریا، خالص، پر آرامش

صورتی: شاد و مفرح، رویایی، شیرین

قهوه‌ای: ثبات و پابرجایی، مردانه، قدیمی و تاریخی

برای استفاده رنگ ها در لوگو باید دقتی بالا وجود داشته باشد تا لوگو مرتبط شود با کار کمپانی .

 
مائده دیزاین در طراحی های خود از رنگ های متناسب با همان کار استفاده میکند، چه در طراحی لوگو، چه کارت ویزیت، چه طراحی گرافیک و ...

 

 

مجموعه مائده دیزاین تولید کننده انواع لیبل و برچسب، و پلاک فلزی می باشد، این مجموعه دارای واحد طراحی بوده که با آشنایی کامل به امور چاپ، طرح شما را طراحی می نمایند. از نمونه کارهای تولیدی این مجموعه می توان به موارد زیر اشاره نمود:

برچسب اموال - لیبل گچی خرد شونده - لیبل ژله ای برجسته - برچسب وید - لیبل شیشه ای - برچسب پی وی سیلیبل متال - برچسب کاغذی - هولوگرام - شبرنگ - پلاک فلزی

آدرس : تهران افسریه والفجر، بلوار خاتم الانبیاء، بلوار قائم، خیابان هنرستان، 16 متری دوم، مدنی 6 پلاک 11 زنگ اول
 
تلفن تماس : 33650017 - 33650016 - 021
 
تلگرام و واتساپ واحـد چـــاپ لیبل و بـرچســب :   
342 77 55 0935 
 
تلگرام و واتساپ واحـد چاپ هـولـوگـرام :
29 42 407 0935
 
تلگرام و واتساپ واحــد پــلاک فلــزی :
346 77 55 0935
 
 تلگرام و واتساپ واحــد طــراحـــی : 
617 517 9 0903
 
ایمیل :  kgpr.ir[at]gmail.com
 
ساعت کار : 9 صبح الی 5 بعد از ظهر